Broadcast Schedule

WKGM Radio Program Guide Monday-Friday

5:00 A.M. The Family Alter Program – Lester Roloff
5:30 A.M. Turning Point
6:15 A.M. Enjoying Everyday Life – Joyce Meyer
7:00 A.M. Born To Win – Ronald Dart
8:30 A.M. Southwest Radio Church
9:00 A.M. R.G. Hardy – Sound of Faith
9:15 A.M. Pastor Telzia Thomas
10:00 A.M. Speak the Word Ministries – Joanne Ramsay
10:15 A.M. The Old Trailblazer – Pastor Albert Pendarvis
10:45 A.M. Blessing Time (Tuesday/Thursday/Friday)
11:15 A.M. Ravi Zack
12:00 P.M. Apostle William Baker (Monday/Wednesday/Friday)
12:15 P.M. Each One Reach One (Wednesday)
12:30 P.M. Vancine Johnson (Wednesday)
The Gospel Defender (Friday)
1:30 P.M. Enjoying Everyday Life – Joyce Meyer
2:00 P.M. Day of Hope Ministries
4:30 P.M. All About Jesus Holy Church (Monday)
The Gospel Defender (Tuesday)
Kyler Metcalf (Wednesday)
4:45 P.M. TGIF, Thank God I’m Free (Friday)
5:00 P.M. Speak The Word – Joanne Ramsay
6:30 P.M. Happy Am I (Tuesday)
World of Praise & Revival Network (Friday)
6:45 P.M. Higher Dimensions (Wednesday)
7:00 P.M. Apostolic Assembly (Wednesday)
7:15 P.M. In His Presence (Tuesday)
7:45 P.M. Enjoying Everyday Life – Joyce Meyer
8:00 P.M. Family Alter Program – Lester Roloff
9:30 P.M. Born To Win – Ronald Dart
10:45 P.M. Enjoying Everyday Life – Joyce Meyers
11:00 P.M. Day of Hope Ministries – Brother Dennis Whitley

Saturday
5:30 A.M. Born To Win
7:00 A.M. A Voice Crying Out In America
7:15 A.M. – 9:15 A.M. Leroy Butler Gospel Hour
9:15 A.M. Dynamics For Living – Rev. David Wall
10:00 A.M. Thalia Hinds
10:15 A.M. Triumph In Victory
10:30 A.M. PAIRAMM Outreach Ministries
11:15 A.M. All About Jesus Holy Church
11:30 A.M. Evangelist G.L. Graves
11:45 A.M. Higher Dimensions FOC
12:00 P.M. Speak the Word Ministries – Joanne Ramsay
12:30 P.M. Community Harvest Outreach
1:00 P.M. German Music Hour
2:00 P.M. Pastor Blackwood
2:15 P.M. Heaven Bound Train Intl Prison Ministry
2:45 P.M. Temple of Faith Radio – Vivian Overby
4:00 P.M. I Can Do All Things Through Christ
4:30 P.M. Christian Home Baptist – Wendell Waller
6:00 P.M. Hour of the Hammer – Pastor Texie McDougal
6:30 P.M. Harold Pretlow
8:00 P.M. Church of The Lord Jesus Christ #2 – Elder Richard Roberts
9:00 P.M. Apostolic Faith Assembly – Elder Howard Corbin
9:30 P.M. Nothing But The Truth – Deacon Horace Paul

Sunday

5:30 A.M. Born To Win – Ronald Dart
6:30 A.M. The Way of Truth – Pastor Alvin Craig
7:15 A.M.– 8:30 Sunrise Gospel – Sim Diggs
8:30 A.M. Happy Am I
9:00 A.M. Chic A Sea
10:00 A.M. Chic A Sea
10:30 A.M. Sharing Music With My Friends
11:00 A.M. Sharing Music With My Friends
12:00 P.M. Pastor Telzia Thomas
5:30 P.M. Church of the Lord Jesus Christ Apostolic Faith – Elder Thomas
6:00 P.M. Mt. Nebo Baptist Church – Rev. Daniel Baltimore
6:45 P.M. Rev. Dr. Joseph Perry
7:00 P.M. Understanding The Word Ministries
7:15 P.M. Whole Truth Church
8:00 P.M. Nothing But The Truth of God
9:00 P.M. First Church Of Our Lord Jesus Christ